Zümrüt Taşı (Emerald) Özellikleri ve Şifası

0
834
Ham Zümrüt Parçaları

ÖZELLİKLER: Zümrüt ilhamın ve sonsuz sabrın taşıdır. Müthiş bir vakarı olan hayat dolu bir taştır. “Mükemmel aşkların taşı” olarak bilinir, evde mutluluk ve sadakat sağlar. Birliği, koşulsuz aşkı ve ilişkiyi geliştirir, dostlukları teşvik eder. Zümrüt ilişkileri dengede tutar. Eğer renk değiştirirse bunun sadakatsizliğin işareti olduğuna inanılır. Zümrüt kalp çakrasını açar ve duygular üzerinde yatıştırıcı bir etkiye sahiptir.

Bu taş fiziksel, duygusal ve zihinsel denge sağlar. Olumsuzlukları yok eder ve olumlu hareketlere neden olur. Niyetlere odaklanıp farkındalığı arttırarak olumlu hareketlere yardım eder. Psişik yetenekleri geliştirir, durugörüyü açar ve zihinsel düzlemlerdeki bilgileri biraraya getirmeyi destekler. Geleneksel olarak büyüden ve büyücülerin oyunlarından koruduğuna, geleceği görmeye yardım ettiğine inanılmıştır.

Psikolojik olarak karaktere, hayatın güçlüklerini yenmesi için kuvvet verir. Yeniden oluşum ve iyileşmenin taşıdır, olumsuz duyguları onarabilir. Hayatın tadını tam olarak çıkarma yeteneğini geliştirir. Klostrofobi vakalarında yararlıdır.

Zümrüt zihinsel berraklık sağlar, hafızayı güçlendirir, derin bir iç kavrayış verir ve vizyonu genişletir. Aklı ve doğruyu destekleyen, güzel konuşmaya yardım eden bir bilgelik taşıdır. Bilinçaltınca bilineni yüzeye çıkarmaya yardımcı olur. Zümrüt bir grup içindeki insanların birbirlerini karşılıklı olarak anlamalarında son derece faydalıdır, işbirliğini teşvik eder.

RENK: Yeşil
GÖRÜNÜM: Küçük, parlak değerli taş veya bulutlu kristal
NADİRLİK: Değerli taş kalitesinde pahalı ama cilalanmamış zümrütler kolay bulunabilir
KAYNAK: Hindistan, Zimbabwe, Tanzanya, Brezilya, Mısır, Avusturya
Zümrüt Yüzük
Faset Zümrüt Taş

 

İYİLEŞTİRME: Enfeksiyon hastalıklarından sonra iyileşmeye yardımcı olur. Sinüsleri, akciğerleri, kalbi, omurgayı ve kasları iyileştirir, gözleri dinlen­dirir. Görmeyi geliştirir ve karaciğer üzerinde a rindi rıcı bir etkisi vardır. Zümrüt romatizma ve şekere de iyi gelir. Zehirlere karşı panzehir olarak da kullanılmıştır. Boynun etrafına takıldığında epilepsiyi defettiğine inanılır. Yeşil ışığı kötü huylu oluşumların tedavisine yardım eder.

KONUM: Küçük parmak, yüzük parmağı veya kalbin üzerine ya da sağ kola takın. Şifa için uygun şekilde yerleştirin. Olumsuz duyguları tetikleyebileceği için uzun süreli takmayın. Opak Zümrüt’ler zihinsel uyumlanma için uygun değildir.

Zümrüt Taş

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here