Opal Taşı Faydaları ve Şifası

0
707

Opal Taş’ının Özellikleri, Faydaları ve Şifası

 

ÖZELLİKLER: opal ince bir titreşimi olan hassas bir taştır. Kozmik farkındalığı arttırır,psişik ve mistik vizyonlara sebep olur. orjinallik ve dinamik yaraticiliği uyararak kişinin gerçek benliğine erişmesini ve onu ifade etmesini sağlar. Opal emici ve yansıtıcıdır. Duygu ve düşünceleri alır, büyütür ve kaynaklarına geri döndürür. Karmik bir taştır, dışarı ne veriyorsanız size geri döneceğini öğretir. Opal, uygun biçimde programlandığında sizi fark edilmez veya görünmez kılan koruyucu bir taştır. Tehlikeli yerlere girdiğinizde  ve gizliliğin gerektiği şamanik çalişmalarda kullanılabılır Psikolojik olarak kişisel özellikleri güçlendirir ve karakter özelliklerinizi dönüşüm için yüzeye çikarır. Özdeğeri arttırarak potansiyelinizi fark etmenizi sağlar. Zihinsel olarak hafiflik ve doğallık getirir. Sanata ilgi duymanız için teşvik eder Duygusal olarak aşk ve tutku, arzu ve erotizmle özdeşleşmiştir Duygusal durumları yoğunlaştı sınırları kaldıran baştan çıkarıcı bir taştır. Duygusal dengeleyici gibi hareket edebilir ancak bu taş enerjiyi dagıtabilir ve kullanıcının opal’i inceleme veya duyguları kışkırtmak için bulundurmadan da bütünleşmeye yardımcı olmak için diğer taşları hazır başka önce çok iyi odaklanması gerekir. Opal size geçmişte gösterir hayatlarda duygusal durumunuzun nasil olduğunu ve hissettikleriniz hakkında sorumluluk almayı öğretir. olumlu duygular vurmayı teşvik eder. opal takmanın sadakat, bağlilik disari ve kendiliğin denlik getirdiğine inanilir ancak kişide bir eğilim  kapasitesini de arttırır. opal, toprağın enerji alanını tirmek için kullanılabilir tükenenleri yerine koyar ve kafeslere verip dengeler dönem öncesindeki rahatsızlıklara iyi gelir (koyu renkler kullanın) Bu taş, özellikle iksir olarak kullanıldığın da gözlere faydalıdır.

 

Opal Taşları

 

KONUM: uygun şekilde yerle özellikle kalp ve karın üzer ine. Kü parmağıniza takın.

ÖZEL ŞEKILLER VE RENKLER: Genel özelliklerinin yani sura farkli biçim ve renklere ait özellikleri aşağıda sıralanmıştır

Siyah-Kahve-Gri Opal: sakral çakrayla ve üreme organlarıyla uyumludur Duygusal nedenlerden doğan cinsel gerilimi boşaltmak ve yeni a çıkan duygulari işleyip bütünleştirmekte özellikle yararlidir.

Mavi opal: ruhsal amaçla yeniden hizalama yapan duygusal bir yatiştiricidir. Boğaz çakrasıyla uyumludur ve iletişimi, özellikle de güven eksikliği yüzünden bastirilmiş olan iletişimi geliştirir. Geçmiş hayat deneyimleri veya yaralar bugünkü hayatı etkiliyorsa yararlıdır çünkü bunlar, eterik planlar araclliğiyla tedavi edilebilir.

Kiraz Kırmızısı Opal: kök ve sakral çakraları temizlemeye ve harekete geçirmeye yarar. Odaklanma hissi verir. Ruhsal düzeyde duru görüyü ve gaipten haber almayı kolaylaştırır. Tikanmış ve açılmamış üçüncü gözden kaynaklanan başağrılarını geçirmek için özellikle faydalidir. Doku kırmızısı yenilenmesini destekler, kan rahatsızlıklarını, kas gerilimini ve omurga Opal bozukluklarını iyileştirir, menopoz belirtilerini hafifletir

Krizopal (Mavi-Yeşil): yeni izlenimlere açar, başkalarına açik olmanız için teşvik eder. Dünyayı yeni bir açıdan gözlemlemenize yardimci olur. Ruh durumunu iyileştiren bir taş olarak kişiyi genellikle ağlama. ve duyguları serbest bırakma yoluyla duygusal yüklerden kuratırır karaciğeri toksinlerden arındırır ve yeniler, kalp ve göğüsteki sıkışıklık hisssini rahatlatır.

 

Yellow Opal

 

Ateş Opali (Turuncu- Kırmızı) iç ateşini arttirir, iç atesi canlandirir tehlikeye karşı k Umudun sembolüdür ve enerilyi arttırır. Bu taş de mükemmeldir ve haya andirir. Haksizlik ve adaletsizlik durumlarinda ilerlemeyi h kullanilan Ateş opali sonuçta ortaya çıkan duygusal çalkantılar destek verir. Ateş opali’nin duygu ve düşünceleri üç katina Ateş Opal iaracak kadar büyüttüğüne ve derinlerdeki köklenmiş kederli du da geçmiş hayatla kaynaklansalar bile açığa çıkarabildiğine inanilir. işten slyrılmaya yardımci olan harika bir taştır ancak bastirilmiş gular birdenbire ortaya çıktığında patlayıcı olabili Ateş Opali karın, alt sırt ve üçlü isitici meridyenle uyumludur. klar ve böbrekleri istir, böbreküstü bezlerini dengele sönmesini engeller ve cinsel organları uyarır. Yeniden canlandirma ve istma için harika bir taştır

Yeşil Opal: duygusal iyileşmeyi teşvik eden ve ilişkilere yardimci olan bir temizleme ve canlandırma taşidir. Bilgileri süzme ve zihni yeniden yönlendirme yeteneğiyle günlük hayata anlam katar ve ruhsal bir perspektif getirir. iyileştirmede ise bağışıklık sistemini güçlendirir ve soğuk alginliğiyla nezleyi hafifletir.

Hiyalit (Su opali) kristal küreyle geleceği görmek için harika bir taştır. Suya dayanan derinlikleri ruhsal alemlerle bağlantı kurmayı teşvik eder Yeşil Ruh durumunu de kök çakraları taç çakraya bağlar, medidatif Hiyalit deneyimleri geli Beden dışına çıkanlara yardım eder. Bedenin ruh çin geçici bir gereç olduğunu öğretir.

 

Ateş Opali

 

 

''Değerli Taşlar | Mineraller | Gemstones | Minerals''.  www.kiymetlitaslar.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here