Lacivert Taşı (Lapis Lazuli) Özellikleri ve Şifası

0
366
Lacivert Taşı (Lapis Lazuli)

ÖZELLİKLER: Lacivert taşı üçüncü gözü açar ve boğaz çakrasını dengeler. Aydınlanmayı teşvik eder, rüyalarla ilgili işleri ve psişik yetenekleri geliştirir, ruhsal yolculuğu kolaylaştırır, kişisel ve ruhsal gücü uyarır. Bu taş stresi hızla azaltır ve derin bir huzur verir. Devasa bir mutluluk getirir ve ruhsal erişimin anahtarıdır. Lacivert taşı ruhsal koruyucularla temas kuran koruyucu bir taştır. Bu taş psişik atakları fark eder, engeller ve enerjiyi kaynağına geri gönderir. Ağzından çıkan sözün gücünü öğretir ve bedduaları veya geçmişte içini dökmekten kaynaklanan rahatsızlıkları tersine çevirir. Bu taş fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal düzeyler arasında uyum saglar. Bu düzeyler arasindaki dengesizlikler depresyon, rahatsızlık ve amaçsizlik olarak, aralarindaki uyumsa derin bir iç benlik bilgisiyle sonuçlanir. Lacivert Taşı hayatin sorumluluğunu üstlenme cesareti verir içsel gerçekliği ortaya çıkarır, benlik farkındalığini destekler ve geri ekilmeksizin ya da taviz ver kendini ifade etmeyi sağlar. Aynı zamanda öfkenin boğazda veya iletişimde yarattg güçlükleri de ortadan kaldirir. Bu taş kişiliğe, dürüstlük, şefkat ve doğruluk gibi kallcl nitelikler getirir Lacivert Taşı güçlü bir düşünce büyütecidir. Zihnin yüksek melekelerini uyarır, nesnellik ve netlik getirir. Kaynağa uyum sağlama aracılğıyla yaratıclliği destekler. Gerçekle, bulduğunuz yerde yüzleşmenize ve öğrettiklerini kabullenmenize yardim eder. Kendi fikirlerinizi ifade etmenize ve anlaşmazliklari çözmeye yardımcıdır. Aktif dinlemenin değerini öğretir Lacivert Taşl aşk ve dostluk ilişkileri kurar, duygu ve düşünceleri ifade etmeye yardimcidir. Eziyet, zulüm ve aci çekmeye son verir. Cevher özü olarak duygusal bağları ortadan kaldirir.

 

RENK     :  Altın sarısı benekli koyu mavi

GÖRÜNÜM:  Yoğun damarlı, lacivert taşı geceleyin gökyüzünü arındırır. Tüm boyutlarda, bazen yuvarlanmış

NADİRLİK :  Kolay bulunur ancak pahalıdır

KAYNAK  : Rusya, Afganistan, Şili, İtalya, Birleşik Devletler, Mısır, Ortadoğu

Lacivert Taşı (Lapis Lazuli) Kabaşon

İYİLEŞTİRME: Lacivert Taşı ağrılar, özellikle migreni, yok eder Depresyonun üstesinden gelir, solunum ve sinir sistemlerine, boğaz, geniz ve tiroide iyi gelir, organları, kemik iliğini, timüsü ve bağışıklık sistemini temizler. işitme kaybını düzeltir, kanı temizler ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Uykusuzluk ve baş dönmesine faydalıdır, kan basincini düşürür

KONUM: Boğaza veya üçüncü göze takın ya da koyun. Lacivert Taşı diyaframın üst kısmına, göğüs kafesiyle başın tepesi arasında herhangi bir yere yerleştirmelidir.

 

Lacivert Taşı (Lapis Lazuli) Melek Heykeli

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here