Kunzit Taşı (Kunzite) Özellikleri ve Şifası

0
466
Pembe Kunzit (Kunzite)
Pembe Kunzit Taşı (Kunzite)

ÖZELLİKLER:  Huzurlu kunzit yüksek titreşimli son derece ruhani bir taştır. Kalp merkezini ve koşulsuz sevgiyi uyandırır, aşk düşünceleri ve iletişim sağlar. Huzur yayar ve sizi evrensel sevgiye başlar. Kunzit derin ve odaklanmış bir medidatif hal yaratır ve meditasyona girmekte zorlananlar için çok faydalıdır. Ayrıca yaratıcılığı arttırır. Alçak gönüllülüğü ve hizmete gönüllü olmayı teşvik eder. Kunzit bireye ve çevre üzerinde çalışan koruyucu bir taştır. Olumsuzluğu dağıtma gücüne sahiptir. Bu taş auranın etrafında koruyucu bir kılıf oluşturarak istenmeyen enerjilere kalkan olur. Bağlı varlıkları ve zihinsel etkileri de uzaklaştırır. Kalabalıklarda bile kendi kendine yetme becerisini aşılar. Bedenin çevresindeki enerji alanını güçlendirir. Psikolojik olarak kendini ifade edebilmeyi teşvik eder ve duyguları serbestçe ifade etmeye izin verir. Yolunuzdaki engelleri kaldırır ve sizin hayatın baskısına karşı uyumlu hale getirir. Bloke olmuş anıları hatırlatmaya yardımcı olur. Çok hızlı büyümek zorunda kalmış kişiler için faydalı bir iyileştiricidir; kaybolmuş güvenlerini ve masumiyetlerini geri getirir. Kişiye kendisi ve başkalarına karşı hoşgörülü olması niteliğini kazandırır. Stres kaynaklı kaygıları azaltmada yararlıdır. Zihinsel olarak içe bakmayı ve yapıcı eleştirilerden etkilenme yeteneğini hızlandırır. Zekâ, sevgi ve ilhamı birleştirebilme gücüne sahiptir. Kunzit duygusal çöküntüleri temizlemek ve duyguları özgürleştirmek, özellikle başka hayatlardan taşınarak gelmiş ıstırapları dindirmek için kullanılabilir. Dirençleri kırar ve başkalarının gereksinimleri ile kendimizinkiler arasındaki uyumu sağlamaya yardımcıdır. Ruhsal durumu yükseltme gücü duygusal nedenlerden kaynaklanan depresyonu gidermede etkilidir. Panik atakları uzaklaştırmada üstüne yoktur. Ruhsal olarak kalp çakrasını harakete geçirir ve onu boğaz çakrası ve üçüncü gözle hizalar. Fiziksel olarak jeopatik stresi engellemek için kullanılabilir. Kolye olarak takıldığında ya da cep telefonu veya diğer elektromanyetik cihazlara bantlandığında daha çok etkilidir.

 

RENK     :   Pembe, yeşil, sarı, leylak rengi, berrak

GÖRÜNÜM:  Saydam veya yarı saydam, damarlı taş, tüm boyutlar

NADİRLİK :   Giderek daha kolay bulunmaktadır

KAYNAK   :   Birleşmiş Devletler, Madagaskar, Brezilya, Mynamar, Afganistan

Pembe Kunzit (Kunzite)

İYİLEŞTİRME : Bu taş dolaşım sistemini ve kalp kaslarını güçlendirir. Nevrajli gibi bedendeki sinirleri etkileyen unsurlara karşı faydalıdır. Epilepsiye iyi gelir ve eklem ağrılarını yatıştırır. Anestesizinin etkilerini nötralize eder ve bağışıklık sistemini uyarır. Kunzit, lityum içeriğinden psikiyatrik rahatsızlıklara, depresyona iyi gelir, özellikle de iksir olarak alındığında. Fiziksel bedenin duygusal stresin etkilerinden arınmasına yardımcı olur. Radyonik şifacılar tarafından uzaktan tedavi sırasında hastayı temsil etmesi için de kullanılır.

 

KONUM: Uygun şekilde tutun veya yerleştirin ya da iksir olarak kullanın. (Günışığı Kunzit’i soldurur.) Kolye olarak takın veya cep telefonu ya da bilgisayara bantlayın. Kunzit’i karın üzerine koymak panik duygusunu yok eder.

 

ÖZEL RENKLER: Genel özelliklerin yanı sıra farklı renklere ait özellikleri aşşağıda sıralamıştır:

Berrak Kunzit: Ruhu geri alma işlemine yardım eder. Ruhun kaybolduğu yere doğru yapılan yolculuğu hızlandırır.

Kunzit (Kunzite)

Sarı Kunzit   : Çevresel sisi temizler, auirik alandaki ışınlar ve mikrodalgaları saptırır. Çakraları hizalar, DNA’yı yeniden yapılandırır, hücresel kopyaları ve kalsiyum-magnezyum dengesini stabilize eder.

Sarı Kunzit (Kunzite)

Leylak rengi Kunzit: Semavi geçit ve sonsuzluğun sembolüdür. Ayrılmakta olan ruhun istediği bilgileri aşılayarak ölüme geçişi kolaylaştırır ve ruhun aydınlanmaya doğru ilerlemesi için ona yardım eder. Zamanın bariyerlerini kırarak sonsuzluğa ulaştırır.

Leylak Rengi Kunzit Taşı (Kunzite)

Hidenit(Yeşil Kunzit): Rengi sarıdan zümrüt yeşiline kadar değişir. Daha yüksek âlemlerdeki bilgilerin transferine yardım etmek için başka dünyalara bağlanır. Entelektüel ve duygusal deneyimlere yarar sağlar. Başarısızlık hissini nazikçe yok eder, evrenden ve diğer insanlardan gelen yardım ve desteği kabullenmiş gibi yapan kişilere yardım eder. Bilinmeyeni ortaya çıkarmak için zekâyı sevgiyle birleştirme gücüne sahiptir. Yeşil kunzit ruhsal sevginin temelidir. Bu taş yeni başlangıçları destekler. İyileştirmede, bedenin üzerinde hafifçe dokundurularak gezdirildiğinde, zayıf, soğuk ve rahatsız alanları göstererek teşhisi kolaylaştırır. Timüsü ve bedenin göğüs bölgesini destekler. Ruhsal iç görüyü uyarmak için en iyi yol üçüncü göze yerleştirmektir.

 

Yeşil Kunzit Taşı (Kunzite)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here