Krizoberil; Aleksandrit, Kedi Gözü, Kimofan Taşları Özellikleri ve Şifası

0
650
Krizoberil Aleksandrit Faset

Beril’in bir formu olan Krizoberil yeni başlangıçların taşıdır. Tutku, hoşgörü, cömertlik ve güven hissi getirir. Karın ve taç çakraları hizalayarak zihni ruhsal çabalarla birleştirir ve taç çakrayı açarak yaratıcılık için mükemmel olan ruhsal ve kişisel gücü arttırır.

Psikolojik olarak kendilik değerini güçlendirir ve yıpranmış enerjileri uzaklaştırır. Zihinsel olarak bir sorun ya da durumun her iki tarafını da görebilmenizi, stratejik planlama yapabilmenizi sağlar. Duygusal olarak içe işlemiş önyargıları olanları hoşgörmeyi destekler.

RENK: Altın sarısı, kahverengili sarı, yeşilli kırmızı
GÖRÜNÜM: Yassı şeffaf kristaller. Aleksandrit doğal ışıkta yeşil ve yapay ışıkta kırmızıdır. Kedi Gözü ve Kimofan da damarlı veya göz şeklindedir
NADİRLİK: Krizoberil kolay bulunur. Kedi Gözü pahalı olabilir, Aleksandrit az bulunur
KAYNAK: Avustralya, Brezilya, Myanmar, Kanada, Gana, Norveç, Zimbabwe, Rusya
Krizoberil Kristali

İYİŞTİRME: Başka taşlarla birlikte kullanıldığında Krizoberil rahatsızlıkların nedenlerini ortaya çıkarır. Kendini iyileştirmeyi destekler, adrenalin ve kolesterolü dengeler ve göğüsle karaciğeri kuvvetlendirir.

ÖZEL BİÇİMLER: Genel özelliklerinin yanı sıra farklı biçimlerdeki Krizoberil’in özellikleri aşağıda sıralanmıştır:

Aleksandrit: zıtlıkların taşıdır. Sezgileri ve metafizik yetenekleri açar, güçlü bir irade ve kişisel çekicilik yaratır. Canlandırıcıdır, özsaygıyı yeniden inşa eder, dahili ve harici benliğin yeniden doğuşunu destekler. Aleksandrit zihninsel, duygusal ve ruhsal bedenleri odaklar, pekiştirir ve yeniden sıralar. Mutluluk verir, yaratıcılığı arttırır, değişimi hızlandırır ve dışavurumu geliştirir. Duygusal bir sakinleştirici olarak daha az çaba harcamanın yollarını öğretir. Rüyaları ve hayal gücünü de kapsayan imgelemi tetikler. Sinir sisteminin, dalağın, pankreasın ve erkek üreme organlarının iyileşmesine yardımcıdır ve sinir dokularını canlandırır. Protein özümseyememeyi, löseminin yan etkilerini tedavi eder, boyun kaslarındaki gerilimi yok eder. Güçlü bir detoks aracıdır ve karaciğeri uyarır.

Krizoberil Renk Değiştiren Alexandrite Taşı

Kedi Gözü’nün sihirli özellikleri vardır. Bir topraklama taşıdır ama sezgileri tetikler. Auradaki negatif enerjiyi yok eder ve koruma sağlar. Güven, mutluluk, huzur ve iyi şans getirir. Göz rahatsızlıklarını tedavi eder ve gece görüşünü arttırır. Baş ve yüzdeki ağrıları geçirir. Bedenin sağ tarafına takılmalıdır.

Krizoberil Kedi Gözü

Kimofan Kedi Gözü’nün bir türüdür. Zekâyı uyarır ve dengeler, zihnin esnekliğini destekler. Koşulsuz sevgiyi geliştirir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here