Kiyanit Taşı (Kyanite) Özellikleri ve Şifası

0
430
Kiyanit Taşı (Kyanite) Kristal
Kiyanit Taşı (Kyanite)

ÖZELLİKLER: Kiyanit bir uyum ve meditasyon taşıdır. Sakinleştirici, güçlü bir iletken ve yüksek frekans enerjileri ampflikatörü olarak psişik yetenekleri sezgileri uyarır. Nedensel düzeyle uyum sağlama yeteneğiyle bu taş ruhsal enerjinin düşüncelerde ortaya çıkmasına yardım eder. Ruh rehberiyle bağlantı kurar ve şefkat aşılar. Ruhsal titreşimleri yere indirerek ruhsal bütünlük ve olgunluk sağlar. Rüyaları hatırlamayı kolaylaştırır ve iyileştirici rüyalar görmeye yardımcı olur. Ölüm yoluyla geçiş yapanlar için yararlıdır. Kiyanıt patikaları ve merdiyenleri temizleyerek çakraları ve derin nedenleri çabucak hizalar. Qi’yi (Çince yaşam enerjisi) fiziksel bedene ve organlara geri getirir. İyileştirme de temizleme ve dönüşümden sonra biyomanyetik alanı dengeler. Kiyanit olumsuzluk içermediğinden asla temizlenme istemez. Psikolojik olarak, korkuları ve engelleri kaldırarak kişinin doğruyu söylemesini teşvik eder. Boğaz çakrasını açan bu taş kendini ifade ve iletişimi destekler. Bilgisizliği keser ve ruhsal psikolojik gerçeğe açar. Kiyanıt karmaşayı yok eder, engelleri, yanılsamaları, öfkeyi hayal kırıklıklarını ve stresi dağıtır. Mantıksal ve doğrusal düşünce kapasitesini arttırır, yükse zihni uyarır ve nedensel düzeye bağlar kurar. Ruhsal olarak, kör talih veya amansız karma fikrinden uzaklaşmaya yardım eder. Nedenleri yaratmada kişinin kendi rolünü ve geçmişi dengelemek için alınacak önlemleri gösterir. Kiyanit göğe yükselme sürecini, hafif bedeni aşağı, fiziksel âleme doğru çekerek ve yüksek zihni yükse frekanslara bağlayarak kolaylaştırır.

 

RENK     :  Mavi-beyaz, pembe, yeşil, sarı, gri, siyah

GÖRÜNÜM:  Damarlı, bıçak ağzı taş, saydam veya opak ve ‘’sedefleşmiş’’ olabilir, tüm boyutlarda

NADİRLİK :  Giderek daha kolay bulunmaktadır

KAYNAK  :  Brezilya

Kiyanit Taşı (Kyanite) Kristal

 

İYİLEŞTİRME: Kiyanit kas rahatsızlıklarına, hummalara ve ürejential sisteme, tiroid ve paratiroide, böbrek bezlerine, boğaza ve beyne iyi gelir. Doğal bir ağrı gidericidir, kan basıncını düşürür ve enfeksiyonları iyileştirir. Fazla kiloları düşürür, bedenin serebellum ve motor tepkilerini destekler. Yin-yang enerjisini dengelemeye yardımcıdır.

 

KONUM: Uygun şekilde, özellikle göbek deliği ve kalp arasına kolye olarak takın.

 

ÖZEL RENKLER: Genel özelliklerin yanı sıra farklı renklere ait özellikleri aşşağıda sıralanmıştır:

Mavi Kiyanit: Sesi güçlendirir, boğazı ve genzi iyileştirir. Sahne sanatçıları ve topluluk önünde konuşanlar için de yararlıdır.

Siyah Kiyanit: Çakraları hizalarken ve meditasyon sırasında ya da sonrasında bedeni topraklar.

 

Siyah Kiyanit Taşı (Kyanite)

 

Ocean Kiyanit Taşı (Kyanite)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here