Jasper Taşı (Donuk Akik) Özellikleri ve Şifası

0
437
Kırmızı Jasper
Kırmızı Jasper

ÖZELLİKLER:  Jasper ”yüce eğitici” olarak bilinir. Stresli dönemlerde destek verir, huzur ve bütünlük getirir. İyileştirmede de kullanılan bu taş hayatınızın tüm yönlerini birleştirir. İnsanlara birbirlerine yardım etmelerini anımsatır.

Çakraları hizalar ve çakraların düzenlenmesinde kullanılır. Her renk belli bir çakraya uygundur. Bu taş şamanik yolculukları ve rüyaları anımsamayı kolaylaştırır. Koruma sağlar, enerjilere ve bedeni topraklar. Negatif enerjiyi emer, temizler ve çakralara aurayı hizalar. Yin ve yang’ı dengeler, fiziksel, duygusal ve zihinsel bedenleri eterik âlemde hizalar. Radyasyonun da dahil olduğu elektromanyetik ve çevresel kirliliği temizler, çubukla yeraltı zenginliği arama konusunda destek verir. Psikolojik olarak tüm uğraşlarda azimli olmayı aşılar. Sorunların kesin olarak üstesinden gelme cesareti verir ve kendinize karşı dürüst olmanızı sağlar. Gerekli çatışmalar sırasında destek verir. Zihinsel olarak hızlı düşünmeye yardımcı olur, organizasyon becerilerini geliştirir ve projelere destek olur. Hayal hücünü tetikler ve düşünceleri hayata geçirir.

Fiziksel olarak cinsel hazzı uzatır. Uzayan hastalıklarda veya hastanede tedaviler sırasında bedene enerji verir.

 

RENK      :  Kırmızı, kahverengi, sarı, yeşil, mavi, mor

GÖRÜNÜM: Opak, desenli, genellikle sudan yıpranmış ya da küçük ve yuvarlanmış

NADİRLİK  : Kolay bulunur

KAYNAK   : Dünyanın her yeri

 

İYİLEŞTİRME: Jasper dolaşım, sindirim ve üreme organlarına destek olur. Vücudun mineral içeriğini dengeler. Cevher iksiri olarak özellikle yaralıdır çünkü bedeni aşırı uyarmaz.

 

KONUM: Uygun şekilde derinizle temas derinizle temas edecek şekilde. Her renk için özel konumlar aşşağıda belirtilmiştir. Yavaş çalıştığından uzun süreli olarak kullanılan. Negatif enerjiyi emmesi için büyükçe bir parça kahverengi Yeşim odaya konulabilir.

Kaplan Desen Jasper Taşı

ÖZEL RENKLER VE BİÇİMLER: Genel özelliklerin yanı sıra farklı renklere ait özellikleri aşşağıda sıralanmıştır:

 

Mavi Jasper: Sizi ruhsal âlemde bağlar. Boğaz çakrasını uyarır, yin yang enerjisini ve aurayı dengeler. Bu taş diyet sırasında enerji verir, yolculuk için göbek ve kalp çakralarına yerleştirin.

Mavi Zebra Jasper

Kahverengi Jasper: (Resimli jasper de dahil) yeryüzünde bağlıdır ve ekolojik farkındalığı teşvik eder. Sonuç olarak istikrar ve denge getirir. Jeopatik ve çevresel stresi yok etmede özellikle yaralıdır. Derin meditasyonu, odaklamayı ve geçmiş hayatlarda geri dönerek karmik nedenleri ortaya çıkarmayı kolaylaştırır. Gece görünüşü geliştirir, astral yolculukları teşvik eder ve toprak çakrasını uyarır. Bağışıklık sistemini destekler, bedenden toksinleri ve kirletici maddeleri temizler, temizleme organlarını uyarır. Deriyi iyileştirir. Sigarayı bırakmak için karar vermenizi sağlar. Alna veya uygun bir yere koyun.

Yeşil Jasper: Rahatsızlıkları ve takıntıları geçirir, iyileştirir. Hayatınızın en önemli kısımları haline gelmiş olan şeyleri başkalarının zararına da olsa dengeler. Bu taş kalp çakrasını uyarır. Deri rahatsızlıklarını iyileştirir ve şişkinlikleri giderir. Üst gövdedeki, sindirim yollarındaki ve arındırıcı organlardaki hastalıkları geçririr. Toksiteyi ve iltihapları giderir.

Yeşil Heena Jasper

Mor Jasper: Taç çakrayı uyarır. Çelişkileri yok eder. Taç çakraya yerleştirin.

Mor Jasper Kabaşon

Kırmızı Jasper: (yığışmış Jasper de dahil) nazik bir uyarıcıdır. Enerjiui topraklar ve haksız durumları düzeltir. Sorunları çok büyümeden orataya çıkarır ve en zor durumlara açıklık getirir. Harika bir ‘’kaygı boncuğu’’dur, oynandığında duyguları yatıştırır. Yastığın altına konduğunda rüyaları hatırlamaya yardımcı olur. Kök çakraları uyarır ve yeniden doğmaya yardımcıdır. Aurayı temizler ve dengeler, sınırlarınızı güçlendirir. Bu dolaşım sistemini, kanı ve karaciğeri güçlendiren, toksinlerden arındıran bir sağlık taşıdır. Karaciğer ve safra kesesindeki tıkanıklıkları kaldırır. Kök çakraya veya uygun bir yere yerleştirin.

Kırmızı Mookaite Jasper

Sarı Jasper: Ruhsal çalışmalar sırasında ve fiziksel yolculuklarda koruma sağlar. Kendinizi fiziksel olarak daha iyi hisssettirecek pozitif enerjiyi kanaileze eder ve endokrin sistemine enerji verir. Karın çakrasını uyarır. Toknisleri atar, sindirimi ve mideyi iyileştirir. Alna, göğüse, boğaza, bileğe veya geçene kadar ağrıyan yerinize koyun.

Sarı Bumblee Bee Jasper

Bazanit: (Siyah Jasper) Kristal kürede geleceği görmek için faydalıdır. Sizi değişik bir bilinç durumuna sokar, gelecekten haber veren rüya ve görüntülere neden olur.

Mukait: (Avurstralya Jasper’i) iç ve dış hayatlar arasında faydalı bir denge sağlar. Hem yeni deneyimler için arzu aşılar, hem de onlarla karılaşmanız için derin bir sükünet verir. Esnek mukait çok yönlülüğü teşvik eder. Tüm olasılıkları gösterir ve doğru olanı seçmenize yardım eder. Fiziksel olarak dengeleyici bir taş olan Mukait bağışıklık sistemini güçlendirir, yaraları iyileştirir ve kanı temizler.

Resimli Jasper: (bkz. Kahverengi Jasper) bu taşın çocuklarıyla konuşan Toprak ana olduğuna inanılır. Resimlerinde, okuyabilenler için, geçmişten mesajlar vardır. Gizli kalmış suçluluk, kıskançlık, kin, aşk duygularını ve geçmişte ya da mevcut hayattaki normalde bir kenara itilen düşünceleri ortaya çıkarır. Baskı kalktıktan sonra bunlar yol üzerindeki dersler olarak görülür. Bu taş oran ve uyum duygusu aşılar. Rahatlık verir ve korkuları giderir. Bağışıklık sistemini uyarır ve böbrekleri temizler.

Küre Jasper: Hizmeti destekler, sorumluluğu kabullenmeye ve sabrı öğretmeye yardımcı olur. Dairesel işaretleri, kolaylaştırdığı dairesel solunum haraketiyle uyumludur. İstenmeyen beden kokularına neden olan toksinleri atar.

Krayilet Nişanı Jasper: Taş çakrayı açar, ruhsal enerjileri kişisel amaçlara hizalayarak statü ve güç kazandırır. Bu taş çelişkileri ortadan kaldırır ve kişinin ağırbaşlılığını korumasına yardım eder. Duygusal ve zihinsel denge yaratır.

Yığışmış Jasper: (Hematit damarlı Jasper) ayaklarınızı yere bastıran ve duygusal denge sağlayan mükemmel bir yardımcıdır. Baştaki fazla enerjiyi çekerek zihinsel berraklık kazandırır.

KOMBİNE TAŞI: Demir Kaplan yeşim, hematit ve kaplan gözü’nün bir bileşimdir. Canlılık verir, değişmeden geçmeye yardımcı olur, tehlikle belirdiğinde sığınacak bir yer gösterir. Herhangi bir şekilde derinlenmesine bunalmış kişiler ve özellikle de duygusal veya zihinsel tükenmişlik ya da aile içi stres yaşayanlar için son derece yaralıdır. Ne gerektiğine kafa yoracak bir alan açarak değişimi tetikler ve sonra eyleme geçmek için gereken enerjiyi. Sağlar. Demir Kaplan’ın çözümleri genelde pragmatik ve basittir. Demir kaplan doğuştan gelen yetenekleri açığa çıkaran yaratıcı ve sanatsal bir taştır. Demir Kaplan al-akyuvar hücre sayısını dengeleyerek kan üzerinde çalışır, toksinleri atar, kalça. Bedenin alt kısmındaki organlar ve ayakları iyileştirir, kasları güçlendirir. B vitaminlerinin özümsenmesine yardım eder, doğal steroidler üretir. Demir Kaplan’ı deriyle temas ettirin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here