Herkimer Elması Taşı (Herkimer Diamond) Özellikleri ve Şifası

0
889
Herkimer Elması Kolyeler
Herkimer Elması

ÖZELLİKLER: Bu taş enerji ve canlılık verir, yaratıcılığı körükler. Güçlü bir uyum taşı olarak özellikle küçükleri çok berraktır. Durugörü, spiritüel vizyon ve telepati gibi psişik yetenekleri uyarır, yüksek boyutlardan reh­berlik bağlantısı sağlar, rüyaları anımsamaya ve yorumlamaya yardımcı olur. Bu taş en yüksek ruhsal düzeylerle ve kendi potansiyelinizle bilinçli şekilde uyum sağlamanıza yardımcı olur. Çakraları temizler ve ruhsal enerjinin akması için kanallar açar. Geçmiş hayatlarla ilgili bilgilere eriş­mek için de kullanılabilir, bu şekilde ruhsal büyümenize engel olan tıka­nıklıkları ve direnç noktalarını fark etmenizi sağlar. Herkimer daha sonra bunların yavaşça açılmalarını ve dönüşmelerini kolaylaştırır, ruhunuzun amacını öne çıkarır. Hafif bedeni harekete geçirir.

Herkimer ayrılmaları gerektiğinde insanlar arası uyumu sağlar ve onları birbirlerine bağlar: her kişide birtaş kalacaktır. Özellikle başlangıçtaki pratik evrelerinde telepatiyi geliştirir ve hastayla şifacı arasında uyum sağlar. Herkimer’in içine bilgi a kıtı la bi lecek ve gerektiğinde çağrı la bi lecek birtaş hafızası vardır. Başkalarının da kullanabilmesi için programlanabilir. Herkimer Elması elektromanyetik kirliliği veya radyoaktiviteyi temizlemek için kullanılan en güçlü taşlardan biridir. Jeopatik stresi engeller ve bir ev ya da yatağı kafeslemek için idealdir,yalnız bunun için büyüktaşlar kullanılmalıdır.

RENK: Berrak
GÖRÜNÜM: Berrak, yağlı, içinde gökkuşakları, genellikle iki uçlu, küçükten büyüğe
NADİRLİK: Pahalı ama kolay bulunabilir
KAYNAK: Birleşik Devletler, Meksika, İspanya, Tanzanya
Dumanlı Herkimer Elması

İYİLEŞTİRME: Herkimer Elması toksinlerden arındırır. Radyoaktiviteye karşı korur ve temasın neden olduğu hastalıkları tedavi eder; jeopatik stres veya elektromanyetik kirliliğin neden olduğu uykusuzluğu giderir, DNA, hücresel bozukluklar veya metabolik dengesizlikleri düzeltir. Bedendeki stres ve gerilimi yok eder. Şimdiki hayatı etkileyen geçmiş hayata ait yaralanma ve hastalıkların hatırlanmasını sağlar. Mükemmel bir çevre spreyi veya cevher iksiri olur.

KONUM: Kolye veya küpe olarak takın (kısa süreli olarak). Omurganın köküne veya uygun bir yere koyun. Kendinizle elektromanyetik sis arasına yerleştirin veya odaya spreyle sıkın.

Dumansı Herkimer özellikle güçlü bir topraklama enerjisine sahiptir, bu enerji yeryüzü çakrasıyla çevresini iyileştirir, elektromanyetik kirliliği ve jeopatik stresi temizler. Sinirli olduğunuzda bundan kurtulmak için yatağınızın çevresine kafeslenebilir.

Sitrinli Herkimer negatif enerjilerin neden olduğu yorgunluğa karşı birebirdir.

Herkimer Elması Küpeler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here