• Merhaba Ziyaretçi, moderatör alımlarımız başlamıştır. Başvuru için buraya tıklayınız.
  • Merhaba Ziyaretçi, sizlerle daha iyi bilgi alışverişi yapmak adına Kiymetlitaslar.com forum yazılımı aktif durumdadır.

bu taşın eşi benzeri yok. bilen de yok kafam karıştı. normal bir taştan 3 kat daha ağır. resimleri farklı açılardan çektim.

yasar

New member
Konbuyu başlatan #1
20180826_182724 (2).jpg

Ekli dosyalar

mustafa

New member
biraz iddialı bir başlık olmuş. taşınız kromit ya da zımpara taşı olabilir. mıknatıs tepkisi var mı.

yasar

New member
Konbuyu başlatan #3
zımpara taşı veya kromit değil mustafa bey değerli hocalarımızdanda yorumlayan oldu örneğin murat hatipoğlu hocam ve evet iddali olarak bu taşın aynısı yok yani binlerce sayfada yayınladım nerdeyse çıkmadı daha aynısı buradan video atamıyorum videodan daha detaylı görebilirsiniz aslında xrf analizini atayım bakın

Ekli dosyalar

mustafa

New member
%31,35 magnezyum, %10,20 alüminyum, %16,83 silikon, %31,58 krom, çıkmış. kalanı da bin de, on binde oranlar,, bu kadar eser miktarlarda element karışımı normal sanırım, zaten ne kadar az karışım o kadar yüksek tenör diye biliyorum. arkadaşa verdiğim numune için şimdi üzüldüm kendi adıma. benzerliği vardı çünkü, rast gelsin hocam.,,
traktör ile dere kenarında giderken derenin içinde siyahlığıyla dikkatimi çekmişti. inip almıştım. şimdi nerede ben de bilmiyorum. kolay gelsin hocam.

mustafa

New member
doğa kanunu gibi,,, bulan alır, ya da bulan adını koyar hocam,, :) tamamen size kalmış..

yasar

New member
Konbuyu başlatan #8
HAKLISIN BİRDE TAM DEĞERİNİ BULSA ÇOK DAHA İYİ OLACAK

mustafa

New member
bizim memlekete zor be hocam. asla değerinde gitmez. sizden almak isteyen fiyat öldürür, ama alan kişi satarken paha biçilemez olur.

admin

Administrator
Yönetici
Admin
Moderatör
Forumda Pazar alanı diye bir bölüm açacağım, Taşları satılığa çıkarabiliriz..

yasar

New member
Konbuyu başlatan #11
benim taş dünyalı değil zaten. hocam pazar olayı iyi olur bence