Elmas Taşı (Diamond) Özellikleri ve Şifası

0
589
Elmaslar
Ham Elmas

ÖZELLİKLER: Elmas saflığın simgesidir. Saf beyaz ışığı yaşamınızı uyumlu bir bütün haline getirmenize yardım eder. İlişkiler kurar, birlikteliklere sevgi ve berraklık getirir. Kocaların eşlerine sevgilerini arttırdığına inanılır. Sadakat ve sözünü tutmanın sembolü olarak görülür. Elmas, binlerce yıl boyunca bir zenginlik sembolü olmuştur ve bereketi çeken bir dışavurum taşı olarak kabul edilir. Elmas ne kadar büyükse oradaki bereket de o kadar fazla olur. Büyük bir Elmas aynı zamanda jeopatik veya elektromanyetik stresi engellemede ve cep telefonlarına karşı korumada mükemmeldir.

Elmas enerjiyi arttırır. Hiçbir zaman şarj edilmesi gerekmeyen nadir taşlardan biridir. Kendisiyle temas eden her şeyin enerjisini arttırır ve diğer taşlarla birlikte kullanıldığında şifa için mükemmeldir

çünkü onların etkilerini arttırır. Ancak pozitif enerjileri arttırdığı kadar negatifleri de arttırır. Derin bir düzeyde auradaki “delikleri” kapatarak ona yeniden enerji verir.

Psikolojik olarak, Elmas’ın kişiye kattıkları arasında korkusuzluk, yenilmezlik ve kuvvet bulunur. Ancak Elmas’ın merhametsiz ışığı negatif olan herhangi bir şeyi hemen saptayarak değişim talep eder. Elmas duygusal ve zihinsel acıları emer, korkuları azaltır ve yeni başlangıçlara neden olur. Son derece yaratıcı bir taştır, hayal gücünü ve mucitliği tetikler.

Zihinsel olarak zekâyla daha yüksek bir zihin arasında bağ kurar. Zihne berraklık verir ve aydınlanmaya yardımcıdır.

Ruhsal düzeyde Elmas kişinin iç ışığını karartan her şeyin aurasını temizler, ruhun ışığının parlamasını sağlar. Ruhunuzun özlemlerini hatırlatır ve ruhsal evrime yardım eder. Taç çakrayı ilahi ışığa bağlayarak onu harekete geçirir.

RENK: Şeffaf beyaz, sarı, mavi, kahverengi, pembe
GÖRÜNÜM: Kesilip cilalandığında küçük, berrak, saydam bir değerli taş haline gelir
NADİRLİK: Pahalı
KAYNAK. Afrika, Avustralya, Brezilya, Hindistan, Rusya, ABD
Elmas Yüzük

 

İYİLEŞTİRME: Elmas glokomu tedavi eder, görüşü iyileştirir ve beyne faydalıdır. Alerjilere ve kronik durumlara iyi gelir, metabolizmayı yeniden dengeler. Geleneksel olarak zehirlere karşı kullanılmıştır.

KONUM: Deriye yakın bir yere takın, tutun veya uygun bir yere yerleştirin. Özellikle cep telefonu yayılımlarına karşı küpe olarak takın.

Elmaslar

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here