Değerli Taşlar ve Taş Zevkleri

0
766
Zümrüt Parçaları

TAŞ ZEVKLERİ

Yakut Taşlar

Değerli taşlar herkese çekici gelir. Elmaslar, Yakutlar, Zümrütler ve Safirler dünyanın her yerinde değerlidirler. Bunlar gerçekten değerli taşlardır ve kalpleri ele geçirirler. “Taş” kelimesi çoğu insanın aklına onların parlaklığını getirir. Akik, Lâl taşı, Neceftaşı ve Lacivert taşı gibi yarı değerli taşlar da eşit derecede beğenilirler. Bu taşlar, binlerce yıldır süsleme dışında iktidar sembolü olarak da kullanılmaktadırlar. Ancak bu tür taşların değeri sadece güzelliklerinden ileri gelmez; her birinin kutsal bir anlamı da vardır. Antik kültürlerde şifa verici özellikleri süs malzemesi olmaları kadar önemlidir.

Zümrüt Parçaları

Taşlar bugün de aynı özelliklere sahip olmakla birlikte hepsi değerli taşlar kadar göz alıcı değildir. Bunlar daha kendi hallerinde, görünüşte daha az çekici olsalar bile yine de çok güçlüdürler. Değerli taşlar doğal, işlenmemiş hallerindeyken kolaylıkla gözardı edilmelerine rağmen özellikleri aynıdır. Örneğin işlem görmemiş bir saf r, kesilmiş olanının çok küçük bir yüzdesi kadar değerli olsa da ışığıyla göz kamaştıran bir taş kadar etkilidir.

Pek çok kişi yıllardır bilinen Ametist, Bakır Taşı, Obsidiyen gibi taşlara aşinadır ancak artık mağazalarda Larimar, Petalit ve Fenasit gibi yeni taşlar da kendine yer bulmaya başlamıştır. Bunlar “Yeni Çağ’ın taşları”dır.

Bunlar, dünyanın ve üzerindeki her şeyin oluşumunu kolaylaştırıcı olarak tanınırlar. Bu taşlar farkındalığı arttıran ve başka boyutlarla iletişimi sağlalayabilmek için yüksek çakraları açan olağanüstü bir titreşime nluplirler. Özelliklerinden faydalanabilmek için bu taşların nasıl kullanılacaklarını bilmek hayati önem taşır.

Elmas Taş Parçaları

Elinizdeki kitap taşlar krallığında yolunuzu bulabilmeniz için bölümlere ayrılmıştır. Bilmek isteyeceğiniz her şeyi içeren bu bölümler size taşlardan  zevk  almanın yanı sıra onların iyileştirici ve dekoratif özellikleri, oluşumları  ve bakımları hakkında bilgiler vermektedir. Başlangıçtaki Taşlar  Dizini kendi bildiğiniz adıyla belli bir taşı bulabilmenize yardım ederken  geniş kapsamlı Taş Rehberi’yle bu taşların özelliklerini öğrenebilir ve böylece  taşları tanıyabilirsiniz. Kitabın arkasındaki kapsamlı Dizin, belirtiler ve özellikler olmak üzere çifte referanslıdır; bu Dizinle taşların hem ne  işe yaradıklarını öğrenebilir, hem de kendi kullanım amacınıza uygun taşları bulabilirsiniz.

Mavi Safir Taş

Taşlar şok çeşitli biçimlerde olabilirler ve bunların çoğuna, oluklu veya bereket  gibi, işlevlerini belirtecek adlar verilmiştir. Belli bir kesim şeklini tanımak için veya belli bir taş türünün neye benzediğini öğrenmek istiyorsanız Taşların Biçimlerine  göz atmanız yeterlidir. Bu bölümü, Beden ve Burçların Taşlardaki  Karşılıkları, Taş Reçeteleri, Şifa Planları ve Aşk Ritüeli gibi bilgilerin  verildiği Hızlı Referans sayfaları izlemektedir.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here