Beril Taşı (Beryl) Özellikleri ve Şifası

0
460
Beril (Beryl) Kristalleri
Beril (Beryl) Kristalleri

ÖZELLİKLER: Beril sadece ihtiyacınız olanı nasıl yapacağınızı öğretir. Stresli bir hayatla başa çıkmak ve gereksiz yüklerden kurtulmak için mükemmel bir taştır. Size rehberlik ederek yapmanız gerekeni yapmanızı sağlar. Varlığın saflığını temsil eder. Beril potansiyelinizi gerçekleştirmenize yardım eder, kehanet için mükemmel bir taştır ve genellikle kristal kürelerde kullanılır. Taç ve karın çakralarını açar ve harekete geçirir.

Psikolojik olarak cesaret verir, stresi giderir ve zihni yatıştırır. Zihinsel olarak dikkat dağılmalarını engeller ve aşırı uyarılmayı azaltır, olumlu bir bakış açısına neden olur. Aşırı analiz ve kaygıyı giderir. Duygusal olarak evli ama isteksiz olanların içindeki aşkı canlandırır.

RENK: Pembe, altın sarısı, sarı, yeşil, beyaz, mavi
GÖRÜNÜM: Prizmatik kristaller, saydam ve piramit şeklinde
  olabilirler, tüm boyutlarda
NADİRLİK: Pek çok biçimi kolaylıkla bulunabilir ama
  pahalıdır
KAYNAK: Birleşik Devletler, Rusya, Avustralya, Brezilya, Çek
  Cumhuriyeti, Fransa, Norveç
Beril (Beryl) Minerali

 

İYİLEŞTİRME:Beril boşaltım organlarının tümüne yardımcı olur, solunum ve dolaşım sistemlerini güçlendirir, toksinlere ve kirliliğe karşı direnci arttırır. Karaciğer, kalp, mide ve omurgayı tedavi eder, beyin sarsıntısını iyileştirir. Beril sakinleştirici bir taştır. Boğaz enfeksiyonlarını geçirmek için iksir olarak kullanılabilir.

KONUM: Uygun yere yerleştirin veya kehanet için kullanın.

Beril (Beryl) Akuamarin

ÖZEL RENKLER: Genel özelliklerinin yanı sıra farklı renklerinin özellikleri aşağıda verilmiştir:

Altın Sarısı Beril bir kâhin taşıdır ve sihir ritüelleri için kullanılır. Kristal küreden geleceği bilme ve sihirli işlere yardımcıdır. Bu taş varlığın saflığını teşvik eder. İnisiyatif alma ve bağımsızlığı öğretir. Başarma iradesini ve potansiyeli hayata geçirme yeteneğini tetikler. Taç ve karın çakralarını açar.

Morganit (Pembe Beril) .ışkı çeker vr devamını sağlar.

Aşkla ilgili düşünceleri ve eylemleri destekler, hayattan ve yaşamaktan zevk almak için alan oluşturur. Pembe bir taş olarak kalp çakrasını temizler ve harekele geçirir, stresli bir hayatı sakinleştirir ve sinir sislemine faydalıdır. Bu taş ruhsal ilerlemeyi engelleyen kaçış yollarını, bağnazlığı ve bencilliği fark etmenize yardım eder. Ruhun gözardı edilen ihtiyaçlarının farkına varmanız için destek verir. Ayrıca tatmin edilmemiş duygusal ihtiyaçları ve ifade edilmeyen duyguları fark etmenizi sağlar. Morganit iyileşmeye ve dönüşüme karşı bilinçli ya da bilinçsiz direnci yok etmek için güçlü bir taştır, kurban zihniyetini temizleyerek kalbi koşulsuz sevgi ve iyileşmeye açar. Psikosomatik değişiklikler meydana gelirken duygusal bedeni sabit tutar. Şifa vermede kullanılır. Morganit stresi ve stres bağlantılı rahatsızlıkları iyileştirir. Hücreleri oksijenle doldurup yeniden düzenleyerek TB (tüberküloz), astım, amfîzem, kalp sorunları, baş dönmesi, iktidarsızlık ve akciğer tıkanıklıklarını tedavi eder.

Biksbit (Kırmızı Beril) kök çakraları açar ve enerji verir.

Kırmızı Beril (Beryl) Kristali

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here